Materiálové využití kyseliny Tereftalové

Současně s vývojem technologie na zpracování kyseliny Tereftalové (TPA), hledáme její možné využití v průmyslovém měřítku, abychom plně využili kapacity nové linky. Výroba v současnosti probíhá v poloprovozním měřítku. I v tomto případě využijeme možnost požádat o dotaci na nákup technologie v programech OPPIK a OPŽP, na nákup technologie s vyšší kapacitou výroby. Využití výstupního produktu rozkladu PET je v současnosti následující:

Kompozitní stavební prvky na bázi TPA

Ve spolupráci Výzkumným ústavem stavebních hmot v Brně, hledáme využití kyseliny Tereftalové ve stavebnictví. Jedná se zejména o kompozitní stavební prvky pro vnitřní a vnější použití.

Generátory hasícího aerosoku na bázi TPA

Ve spolupráci s Technickým ústavem požární ochrany a některými výrobci hasících přístrojů jsme testovali generátory hasícího aerosolu na bázi kyseliny Tereftalové v několika provedeních a připravujeme jejich uvedení na trh a jsme schopni se velikostí a provedením přizpůsobit individuálním potřebám zákazníka (200g 400g 800g a více).
Generátory jsou vhodné pro hašení požárů v uzavřených prostorách, hlavně v místech kde není vhodné hašení vodou a pěnou (rozvodny, telefonní ústředny, místnosti se servery a PC technikou). Iniciace je ruční, nebo elektrická s napojením na ústředny elektrické požární signalizace.

Dýmová slož na bázi TPA

Ve spolupráci s výrobci dýmovnic jsme připravili a otestovali dýmovou slož s kyselinou Tereftalovou, která se vyznačuje nízkou toxicitou při vdechnutí a zanedbatelným vlivem
na životní prostředí. Dým má dobrou krycí schopnost ve viditelném a IR spektru. Je vhodná paintball, airsoft, filmové účely i armádu. Dýmová slož je tvořena segmenty s vnitřním otvorem. K certifikaci je připravena řada dýmovnic v kovových pouzdrech s dýmovou složí 200, 400 a 800g

Dýmovnice a generátory hasícího aerosolu jsme schopni dodat se schválením Českého úřadu pro zkoušení zbraní a střeliva, přizpůsobíme se odebranému množství, nebo jsme schopni se přizpůsobit požadovanému designu a obalu.
 

STATUS Stavební a.s., Nádražní 998, 396 24 HUMPOLEC, tel.: 565 532 305, mob.: 776 259 855 Zásady ochrany os. údajů

© 2013 status.cz - 2021 programed by eshopy a internetový marketing - ENSiS